chiccory قالیباف انتخابات جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری

chiccory: قالیباف انتخابات جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری مناظرات انتخاباتی میرسلیم قالیباف انتخابات 96

گت بلاگز افغانستان کشور عزیزمان ایران هراسی آمریکا با نشانه فروش تسلیحات زیاد به کشورهای عربی صورت می گیرد / کارشناس افغان

یک کارشناس پرسشها سیاسی افغانستان اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران هراسی که از طرف آمریکا و رسانه های غربی صورت می گیرد با نشانه فروش محموله های بزرگ سلاح به

کشور عزیزمان ایران هراسی آمریکا با نشانه فروش تسلیحات زیاد به کشورهای عربی صورت می گیرد / کارشناس افغان

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، «یاسر محسنی» روز دوشنبه در میزگرد «طلوع نیوز» افغانستان به مناسبت نشست «ریاض» گفت که آمریکا عامدانه کشور عزیزمان ایران را در آستانه دستیبابی به سلاح هسته ای معرفی و خطر بزرگ جهت منطقه و دنیا معرفی می کند تا کشورهای عربی را متقاعد کند که سلاح های میلیاردی از آمریکا خریداری کند.

عبارات مهم : اسلام
وی در این زمینه به امضای قرارداد 110 میلیارد دلاری آمریکا با عربستان در سفر روز شنبه «دونالدترامپ» به ریاض اشاره کرد و گفت که واشنگتن در این سفر توانست پول هنگفتی ار از عربستان بابت فروش سلاح کسب کند.

دونالد ترامپ روز شنبه گذشته در سفر منطقه ای خود وارد عربستان شد و در نشست مقام های 50 کشور اسلامی که در ریاض گردهم آمده بودند، صحبت کرد.

رسانه های دنیا گزارش داده اند که بسیاری از شرکت کنندگان حتی وزیر بازرگانی امریکا نیز در این نشست هنگام صحبت ترامپ در خواب عمیق فرو رفته بودند و انتشار این تصویرهای بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی و شبکه های مجازی داشته است.

این نشست روز یکشنبه به آخر رسید و سران کشورهای اسلامی و عربی به توافق کردند که منابع تامین و تجهیز تروریسم را از بین ببرند.

اسناد به دست آمده از حمله 11 سپتامبر به برج های دوقلو در آمریکا نشان می دهد که دست کم 14 تن از کسانی که در این حمله دست داشته اند، اتباع عربستان هستند.

«احمد سعیدی» یک کارشناس برجسته پرسشها سیاسی افغانستان نیز روز دوشنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت: «مسئولان عربستان بارها مدعی شده است اند که خادم الحرمین هستند و دنیا اسلام را رهبری می کنند، ولی حالا جهت فردی فرش قرمز پهن کرده اند که حمایت های وی از رژیم اسرائیل، غاصب سرزمین های فلسطین هیج حد و مرزی ندارد.»

وی افزود که «همسوئی منافع رژیم اسرائیل با عربستان، این حقیقت را می رساند که میلیاردها دلاری که هر سال از حجاج گرفته می شود در خرید سلاح های کشنده جهت نابودی دنیا اسلام هزینه می شود.»

انتهای پیام/

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | آمریکا | عربستان | عربستان، | افغانستان | کشورهای عربی | کارشناس افغان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog